Službeni internet portal Varaždinska županija

Županijsku palaču posjetili učenici VI. Osnovne škole iz Varaždina

OBJAVLJENO 22.11.2017.

Danas su Županijsku palaču posjetili učenici VI. Osnovne škole Varaždin u pratnji svojih učiteljica te su se tom prilikom upoznali s bogatom poviješću Varaždinske županije.

Razgledali su Skupštinsku dvoranu, gdje su se susreli s zamjenikom župana Varaždinske Robertom Vugrinom, koji ih je upozna s ustrojem i obilježjima Županije, ali im je i  ispričao koje su njegove ovlasti i obaveze kao zamjenika župana.

- Uvijek je lijepo vidjeti djecu koja posjećuju našu prekrasnu palaču, ovdje imaju puno toga za  vidjeti. Bogata povijest vidljiva je na svakome koraku, a učenici pokazuju i interes za funkcioniranje županijske uprave.Na nama je da im objasnimo i približimo kako izgleda jedan radni dan dužnosnika – rekao je zamjenik župana Vugrin.

Nakon susreta sa zamjenikom župana učenici su razgledali i Malu dvoranu gdje su se upoznali s obnašateljima dužnosti župana kroz povijest, a posebno ih se dojmila priča o slavnim husarima.

NAJČITANIJE NOVOSTI