Službeni internet portal Varaždinska županija

Otvorena izložba „Glazbena škola u Varaždinu – 190 godina djelovanja“

OBJAVLJENO 13.12.2018.

U organizaciji Gradskog muzeja Varaždin i Glazbene škole u Varaždinu jučer je u Galeriji starih i novih majstora otvorena izložba „Glazbena škola u Varaždinu – 190 godina djelovanja“, a uz ministricu znanosti, obrazovanja i sporta prof.dr.sc.Blaženku Divjak, gradonačelnika Grada Varaždina dr.sc.Ivana Čehoka, biskupa varaždinskog mons.Josipa Mrzljaka, ravnatelja Gradskog muzeja Varaždin Ivana Meseka prisustvovala je i posebna savjetnica župana Natalija Martinčević koja je u svom obraćanju naznačila kako je ovo velika godina za našu glazbenu institucija koja je iznjedrila iznimno veliki broj glazbenih velikana.
- Ovo je jako važna obljetnica za Glazbenu školu i prilika je da se prisjetimo i zahvalimo svih bivših i sadašnjih glazbenih velikana koji su pohađali ovu školu. Također veliko poštovanje i zahvala svim sadašnjim i bivšim profesorima koji su prenosili znanje s generacije na generacije učenika. Upravo su ti učenici nastavljajući svoje obrazovanje u glazbenim zavodima i akademijama širom svijeta, izgradili uspješne karijere solista, komornih glazbenika te glazbenih pedagoga,a to je školi dalo izniman ugled u Hrvatskoj i cijelom svijetu. Varaždinska županija se iznimno ponosi Glazbenom školom i Županija je krenula u razgovore za osnivanje Konzervatorija kojeg ova umjetnička i obrazovna institucija svakako zaslužuje – zaključila je Natalija Martinčević.

Sama izložba otvorena je jučer, 12. prosinca, a biti će otvorena do 3. ožujka 2019. godine.

NAJČITANIJE NOVOSTI