Službeni internet portal Varaždinska županija

Vrtiću donirano varaždinsko kiselo zelje

OBJAVLJENO 18.12.2017.

Kisele, a ukusne poklone su uoči Božića primila djeca i odgojiteljice iz dječjeg vrtića „Zeko“ u Trnovcu. Marija Cafuk, poznata čuvarica sjemena varaždinskog zelja, donirala im je kiselo varaždinsko zelje da bi najmlađi uživali u ovom autohtonom i zdravom proizvodu.

Djeca su poklon odmah degustirala, a Marija Cafuk im je ispričala kako se varaždinsko zelje priprema i kiseli. No, nije to bilo jedino što je vrijedna čuvarica dopremila u vrtić. Djeci je donijela i vreću svježeg zelja te krumpira, ali i punu vreću slatkiša.

Kiselo-slatko događanje u vrtiću „Zeko“ održano je u sklopu projekta ''Autohtone pasmine životinja i tradicionalni proizvodi Varaždinske županije'', kojeg provodi Županijski upravni odjel za poljoprivredu i ruralni razvoj.

NAJČITANIJE NOVOSTI