Službeni internet portal Varaždinska županija

Balon Varaždinske županije „Svečanost cvijeća“ podignut u Petrijancu

OBJAVLJENO 06.09.2019.

Nakon što je u srijedu obasjavao nebo u samom centru svijeta Ludbregu, povodom obilježavanja Dana Varaždinske županije, njezin ambasador balon „Svečanost cvijeća“, razveselio je građane Petrijanca u četvrtak, 5. rujna. 

U predivnom prizoru, ovog po mnogima jednog od trenutno najljepših balona u svijetu, uživali su brojni građani Petrijanca. Samom podizanju prisustvovali su župan Varaždinske županije Radimir Čaćić, zamjenik župana Tomislav Paljak, načelnik Općine Petrijanec Željko Posavec , ravnateljica OŠ Petrijanec Valerija Paljak, direktor Turističke zajednice Varaždinske županije Miran Bojanić Morandini, županijski i općinski vijećnik Roman Strelec, županijski vijećnik Mihael Liber te općinski vijećnici Općine Petrijanec, koji su tom prilikom naglasili kako je balon zaista pravi simbol Varaždinske županije koju predstavlja na najljepši način.

Balon Varaždinske županije, oslikan dijelom „Svečanost cvijeća“ našeg velikog umjetnika Ivana Rabuzina, trenutno je jedini balon u svijetu na kojeg je aplicirano neko umjetničko djelo čime na jedinstven i prepoznatljiv način predstavlja Varaždinsku županiju i Republiku Hrvatsku na svim važnijim natjecanjima i balonaškim okupljanjima diljem svijeta.

Podizanje balona svojim nastupom upotpunili su i pripadnici Husarske garde Varaždinske županije, a brojni posjetitelji mogli su isprobati podizanje u balonu na vrući zrak.

NAJČITANIJE NOVOSTI