Službeni internet portal Varaždinska županija

Mališani o medu učili kroz Medeni doručak

OBJAVLJENO 22.11.2017.

U dječjem vrtiću „Zeko“  iz Trnovca Bartolovečkog danas je održana edukativna  radionica na temu: “medeni“ doručak.

Radionica je održana na način  da su djeca samostalno pripremila „medeni“ doručak koji se sastojao od kruha, maslaca i meda. Dječji vrtić posjetio je i  vlasnik OPG-a Kefelja kao i predsjednik pčelarskog društva Varaždin Goran Danko koji su ih vodili kroz radionicu te ih upoznali sa životom pčela, istraživačkim aktivnostima s mikroskopom,  pčelinjoj zajednici te pčelinjim proizvodima koje su na kraju svi zajedno kušali. Uz to, djeca  su mogla razgledati i  izložbu o pčelarstvu. Medenom doručku pridružio se i zamjenik župana Varaždinske županije Tomislav Paljak koji je naznačio kako ovaj medeni doručak koji se provodi u okviru projekta  „Autohtone pasmine životinja i tradicionalni proizvod Varaždinske županije“ mališane od najranije dobi uči o važnosti meda te o zdravoj prehrani.

- Drago mi je da je ovaj projekt zaživio, vrtićka djeca se imaju prilike upoznati s pčelarstvom, proizvodima od meda, a imaju prilike i vidjeti pčele u košnici. Ideja je potekla od našeg resornog odjela za poljoprivredu, najmlađi se tijekom pedagoške godine u vrtićima, na njima prihvatljiv i pristupačan način, upoznaju upravo s tradicionalnim proizvodima, a projekt se provodi i distribucijom edukativne prigodne brošure u vrtićima, koja osim prigodnih priča i predstavljanja zaštićenih poljoprivredno-prehrambenih proizvoda-rekao je zamjenik župana Paljak.

NAJČITANIJE NOVOSTI