Službeni internet portal Varaždinska županija

Riješen problem pitke vode u Domu zdravlja u Ludbregu, ali najavljene i nove investicije u toj ustanovi

OBJAVLJENO 13.02.2018.

Nakon upita županijskog vijećnika Krešimira Horvata o problemu pitke vode i sanacije cijevi Doma zdravlja u Ludbregu u rujnu prošle godine na aktualnome satu Županijske skupštine, župan Varaždinske županije Radimir Čačić  intervenirao je te zatražio da se taj problem hitno riješi. Prije nekoliko dana problem  s vodom konačno je riješen, odnosno, rekonstruirana je vodovodna mreža i Dom zdravlja napokon ima pitku vodu.

Kako bi se uvjerio da je sve pod kontrolom, Dom zdravlja u Ludbregu je posjetio zamjenik župana Robert Vugrin koji je u društvu v.d.ravnatelja Doma zdravlja Varaždinske županije Dražena Jagića i spomenutog vijećnika Krešimira Horvata te gradonačelnika Grada Ludbrega Dubravka Bilića obišao Dom, ali i probao vodu te je istaknuo kako je voda sada čista i  pitka. Nakon pozdravnih riječi v.d.ravnatelja Doma zdravlja Dražena Jagića, prisutnima se obratio zamjenik župana Vugrin.

- Iako je na taj problem bilo ukazano još 2016. godine ništa se po tome pitanju nije rješavalo. Tek nakon inicijative i upita vijećnika Horvata koji je iz ovoga kraja, krenulo se u brzinsko rješavanje ovoga problema, jer je bilo nedopustivo da Dom zdravlja koji bi morao biti ogledalo zdravlja i čistoće ima nečistu i nepitku vodu. Taj problem je sada riješen, u posljednjih nekoliko mjeseci bila je više nego dobra koordinacija izvođača radova, ali i susretljivost te razumijevanje svih zdravstvenih djelatnika Doma zdravlja u Ludbregu. Naravno, postoje i drugi problemi na koje nam je ukazano – pristupačnost laboratorija radiologije i ginekološke ambulante na prvom katu. I ovaj problem bit će riješen u ovoj godini. Naime, planira se infrastrukturni zahvat u vrijednosti 460.000 kuna koji će kroz instalaciju podizne platforme omogućiti da ljudi s invaliditetom ili otežanim kretanjem mogu koristiti ambulante na prvom katu. No, to nije sve što se tiče Ludbrega – rekao je zamjenik župana Vugrin te dodao kako se u Dom zdravlja na razini županije, a i u samom Ludbregu, dodatno investira 220.000 kuna u opremu za ove dvije ambulante opće obiteljske medicine.

Od skupljih aparata tu su uređaj za kontinuirano mjerenje arterijskog tlaka, dopler, EKG. To su uređaji zbog kojih su pacijenti duže vremena čekali ili su morali odlaziti na druga mjesta. Ginekološka ambulanta također dobiva opremu u vrijednosti 100.000 kuna. U županiji će u sljedeće dvije godine biti investirano preko 4,2 milijuna kuna u infrastrukturne zahvate i preko 8,2 milijuna kuna u opremu. To je uglavnom oprema i prostor, nedostaje bitna komponenta, a to su ljudi zaključio je zamjenik župana, a zadovoljstvo je iskazao i županijski vijećnik Krešimir Horvat naznačivši kako će i nadalje inicirati i tražiti rješavanje problema koji brinu građane Grada Ludbrega.

NAJČITANIJE NOVOSTI