U općini Vidovec održana prva Županijska berba grožđa

OBJAVLJENO 21.09.2019.

U općinskom vinogradu Udruge vinogradara i voćara sv. Antun u Tužnom, održana je prva Županijska berba grožđa.

Varaždinska županija i općina Vidovec rijetke su samouprave koje se mogu pohvaliti da na svom teritoriju imaju Udrugu vinogradara čiji članovi volonterskim radom obrađuju vinograd u vlasništvu Udruge. Županijskoj berbi grožđa pridružili su se župan Varaždinske županije Radimir Čačić, predsjedavajuća Turističke zajednice Natalija Martinčević, načelnik Općine Vidovec Bruno Hranić sa suradnicima te direktor Turističke zajednice Varaždinske županije Miran Bojanić Morandini.

Berbu su nastupima upriličili KUD Vidovec te Kuburaške udruge Maruševec.

''Manifestacija županijske berbe na kojoj čestitam općini Vidovec i Udruzi sv. Antuna, mora se vezati na nešto što nije dovoljno naglašeno, a bit će. Upravo ovdje u Krkancu je 1696. formirana Akademija Pinta, Vinskih vitezova. Mi imamo razloga biti ponosni na tu tradiciju i moramo je razvijati dalje, što ćemo i napraviti. '' rekao je župan Čačić o prvoj Županijskoj berbi grožđa.