Natječaj za prijavu projektnih ideja Saveza Alpe-Jadran za sufinanciranje projekata iz zajedničkog proračuna Saveza

Objavljen natječaj za prijavu projektnih ideja Saveza Alpe-Jadran za sufinanciranje projekata iz zajedničkog proračuna Saveza – poziv je otvoren 1.09.2016. do 30.09.2016.

Pozivaju se svi zainteresirani da se prijave na natječaj koji je objavio Savez Alpe-Jadran.

Savez Alpe-Jadran ima tematske koordinacijske točke (TCP) koje pokrivaju 14 područja. Projekti koji se prijavljuju za financiranje mogu pokrivati bilo koju od tih 14 tema odnosno područja: Poljoprivreda i zavičajna baština; Umjetnost i kultura; Prevencija katastrofa; Gospodarstvo; Energija i okoliš; Ravnopravnost spolova; Europa; Zdravstvena zaštita; Visoko obrazovanje; Inkluzija; Cjeloživotno učenje; Mobilnost; Sport i Turizam.

Kroz ovaj poziv financiraju se sljedeće kategorije projekata:

• Troškovi pripreme projekta koji će biti financiran iz EU – programa (maksimalna svota koja se može dobiti iz zajedničkog proračuna je 5.000,00 eura, ukoliko projektni prijedlog odobri Upravni odbor Saveza
  • Troškovi provedbe projekta sufinanciranog iz EU programa (maksimalna iznos je 5.000,00 eura – ukoliko projekt bude odobren od Upravnog odbora
  • Zajednički projekt (maksimalan iznos iz zajedničkog proračuna je 20% vrijednosti projekta ili maksimum od 4.000,00 eura, ukoliko projekt bude odobren od Upravnog odbora

Prijavni obrazac u prilogu potrebno je ispuniti podacima o projektu na engleskom jeziku, te ga poslati resornoj koordinacijskoj točki do 31. rujna 2016. (kontakti za svaku tematsku točku navedeni su na kraju Prijavnog obrasca).

Za više informacija o natječaju možete se obratiti resornim koordinacijskim točkama, i u Varaždinsku županiju, Upravni odjel za gospodarstvo, regionalni razvoj i europske integracije, 042 390 576, e-mail: lkrizan@vzz.hr

Upravni odbor Saveza razmotrit će pristigle prijave te odobriti nove projekte na jesenskom zasjedanju 20. listopada 2016. godine.

Sve informacije nalaze se na sljedećem linku:

DATUM OBJAVE: 01.09.2016.