Službeni internet portal Varaždinska županija

Četiri menadžera godine dolaze iz Varaždinske županije

OBJAVLJENO 01.12.2017.

U organizacijiHrvatskog udruženja menadžera i poduzetnika CROMA te uz suorganizaciju Varaždinske županije i pokroviteljstva Predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović u Hotelu Westin u Zagrebu održan je  27. susret CROMA  u okviru kojeg su dodijeljene    nagrade „Menadžer i poduzetnik godine„ u devet  kategorija.

Od šesnaest ovogodišnjih dobitnika nagrada čak četiri menadžera godine dolaze iz Varaždinske županije.

Tako je u kategoriji mladi menadžer nagradu dobio direktor varaždinskog Bomark Paka Stiven Toš. Poduzeće Bomark je  najveći hrvatski proizvođač stretch folija, a djeluje u sklopu Bomark grupe,  koja je najveći domaći distributer ambalažnih materijala i opreme za pakiranje.

U kategoriji inozemnih poduzeća nagradu je dobio direktor poduzeća ACG Lukaps iz Ludbrega Goran Grotić. Treba spomenuti kako  tvrtka trenutno broji preko 260 zaposlenih, a izvozi gotovo 99% proizvoda. Poduzeće je inače u vlasništvu indijskog vlasnika. Predsjednica uprave IGEA iz Varaždina Jarmila Pezo proglašena je projekt menadžericom godine to zbog zasluga na  poboljšanju transparentnosti i konkurentnosti javnog sektora uz pomoć suvremenih informatičkih tehnologija. Nagradu za životno djelo dobio je Dragutin Kranjčec, vlasnik i prokurist poduzeća TTI d.o.o. iz Varaždinskih Toplica.Tvrtku je osnovao 1990. godine, a od samih početaka orijentirana je na primarnu djelatnost prijevoza u cestovnom teretnom prometu roba svih vrsta.

Dodjeli nagrada su uz mnoge uglednike prisustvovali i zamjenik župana Varaždinske županije Tomislav Paljak te privremena pročelnica Upravnog odjela za gospodarstvo, financije i europske poslove Larisa Križan Breljak. Nakon prigodne prezentacije o Varaždinskoj županiji, zamjenik župana Paljak je okupljenima naglasio kako je Varaždinska županija u vrhu po gospodarskoj razvijenosti u našoj državi, a najveće zasluge upravo kod toga pripadaju našim vrijednim poduzetnicima.   

- Iznimno mi je drago da čak četiri nagrađenih dolazi iz renomiranih poduzeća s područja naše Županije. To je dokaz kako se sposobnošću, znanjem, energijom ali nadasve vizijom dolazi do napretka. Njihovi poslovni rezultati su impresivni i ja im na tome čestitam. Poduzetnici su pokretači rasta i razvoja, i svi oni koji zapošljavaju ljude, isplaćuju plače, stvaraju nove vrijednosti predstavljaju najveću vrijednost našega društva. Varaždinsku županiju mnogi odabiru kao prostor pogodan za ulaganje, nas  krase marljivi i radišni ljudi te efikasna javna uprava. Upravo zahvaljujući takvim pozitivnim poslovnim uspjesima, naša Županija ima realnu perspektivu smanjenja akutnog problema društva, a to je odlazak mladih ljudi u inozemstvo – rekao je zamjenik župana Paljak te čestitao svim nagrađenima.

Spomenimo kako je Hrvatsko udruženje menadžera i poduzetnika CROMA osnovano 16. studenog 1990. godine kao dobrovoljna strukovna organizacija čiju programsku filozofiju i društveni status određuju nezavisnost, nestranački i nevladin karakter, neprofitna djelatnost, interesna i strukovna solidarnost

Članovi udruženja su glavni menadžeri, predsjednici i članovi uprava trgovačkih društava, menadžeri pojedinih poslovnih funkcija, privredni rukovoditelji u komorskom sustavu i drugim gospodarskim asocijacijama i institucijama te direktori/vlasnici poduzeća.

NAJČITANIJE NOVOSTI