Službeni internet portal Varaždinska županija

Župan Radimir Čačić otvorio viteški turnir 'Anđeoska strijela'

OBJAVLJENO 26.05.2018.

Danas se na Starome gradu u Varaždinu održao Međunarodni srednjovjekovni viteški turnir 'Anđeoska strijela' , a zahvaljujući njemu Varaždin se vratio u svoje autentično vrijeme-srednji vijek. Organizator manifestacije je  Viteški red Sv. Nikole, a sam turnir je otvorio župan Varaždinske županije Radimir Čačić koji se obratio prisutnima te je  ispalio strijelu i to u čistu devetku na meti.

Župan je pohvalio organizaciju same manifestacije.

-       -Svaka čast na organizaciji, lijepo je vidjeti entuzijazam članove ove  udruge, a ovogodišnji turnir posvećeni je i nedavno preminulome osnivaču udruge, gospodinu Radivoju Miladinoviću koji je svoje vrijeme i trud uložio zajedno s članovima udruge u oživljavanje starih, viteških  vremena – rekao je župan Čačić te dodao kako je ovaj turnir još jedna od atrakcija Grada i Županije.

NAJČITANIJE NOVOSTI