Župan Varaždinske županije Radimir Čačić na Danu Općine Sveti Ilija

OBJAVLJENO 20.07.2017.

Općina Sveti Ilija obilježava svoje dane. Središnja svečanost, svečana sjednica Općinskog vijeća, održana je jučer u Pastoralnome centru u Sv. Iliji.

Svečanoj sjednici prisustvovao je veliki broj gostiju; ministrica znanosti, obrazovanja i sporta prof.dr.sc. Blaženka Divjak, saborski zastupnik Anđelko Stričak, župan Varaždinske županije Radimir Čačić, njegov zamjenik Tomislav Paljak te veliki broj gradonačelnika i načelnika gradova i općina s područja Županije.

Nakon uvodnih riječi načelnika Općine Sveti Ilija Marina Bosilja, okupljenima se obratio i župan Čačić čestitavši svim mještanima njihov dan.

Čačić se osvrnuo na aktualnu problematiku koja je važna za funkcioniranje Županije posebno dotaknuvši JPP i promjenu načina indeksacije razvijenosti jedinica lokalne samouprave koja u ovom obliku zakida općine i gradove u Varaždinskoj županiji. S obzirom da Vlada ne ispunjava svoje obaveze u povratu sredstava za JPP, župan Čačić najavio je još jači pritisak na samu Vladu.

Prema dogovoru na radnom sastanku održanom u Županiji,  Općini Sv. Ilija neophodna je nova osnovna škola, te su župan i načelnik razgovarali o izgradnji iste. Župan Čačić pozvao je sve načelnike i gradonačelnike na zajednički nastup bez obzira na stranačke boje prema Vladi RH.