11. Sajam poslova okupio veliki broj ljudi

OBJAVLJENO 12.04.2018.

U Varaždinu se danas održava već tradicionalni, 11. po redu Sajam poslova u organizaciji varaždinskog Regionalnog ureda Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, a uz pokroviteljstvo Varaždinske županije i Grada Varaždina.

Tako na izložbenim pultovima pedesetak poslodavaca i partnera, poslodavci nude određena radna mjesta uz stručnu pomoć savjetnika, a zainteresirani mogu izraditi životopis, doznati sve o obrazovanju nezaposlenih osoba te o mjerama aktivne politike zapošljavanja, kao i o Euresu – europskom portalu za radnu mobilnost.

Otvorenju sajma su prisustvovali i zamjenik župana Tomislav Paljak, gradonačelnik Grada Varaždina dr.sc. Ivan Čehok kao i saborski zastupnik Mario Habek. Uvodno je nekoliko riječi rekla predstojnica varaždinskog ureda HZZ-a Branka Šaško te je tom prilikom dodala da se najviše traže radnici na proizvodnoj liniji, šivači, prodavači, konobari, kuhari.
- Na području varaždinske županije neprestano dolazi do pada broja nezaposlenih osoba. U ožujku je bilo prijavljeno 3375 osoba, čak 26 % manje nego u ožujku prošle godine. Imamo velik broj prijavljenih radnih mjesta, preko tisuću svaki mjesec. Dolazimo u poteškoće i ne možemo dijelom poslodavcima osigurati odgovarajuću radnu snagu kako zbog dobne tako i zbog kvalifikacijske strukture nezaposlenih osoba, velikih zapošljavanja u Varaždinskoj županiji te u inozemstvu – rekla je predstojnica varaždinskog ureda HZZ-a, a na njene riječi nadovezao se zamjenik župana Paljak koji je naglasio kako ljudi traže najbolja rješenja za sebe te da im je to tržište omogućilo.

- Nije dobro da naši ljudi odlaze van, Posebno je ozbiljno što odlaze cijele obitelji. Posla će biti, u Varaždinskoj je županiji pokrenut investicijski val od preko 400 milijuna kuna preko fondova Europske unije, a konačno je krenula i Aglomeracija – naglasio je zamjenik župana Paljak.
Napomenimo kako je trenutno oglašeno ukupno 740 slobodnih radnih mjesta.