Službeni internet portal Varaždinska županija

Obilježen Međunarodni dan starijih osoba

OBJAVLJENO 02.10.2017.

Međunarodni dan starijih osoba svečano je proslavljeni u organizaciji Saveza udruge umirovljenikaVaraždinske županije u Društvenom domu u Gornjem Vratnu gdje se okupilo više od 350 umirovljenika s područja cijele Varaždinske županije. Nakon pozdravnih riječi predsjednice Saveza udruge umirovljenika Varaždinske županije Jadranke Bahlen i načelnika Općine Cestica Mirka Korotaja, umirovljenicima je njihov dan čestitao i župan Varaždinske županije Radimir Čačić koji je naglasio kako su umirovljenici populacija koja zavređuje posebnu pažnju te je pohvalio rad i aktivnosti samoga Saveza.

- Drago mi je da sam danas ovdje s ovako velikim brojem umirovljenika, ljudima koji dokazuju kako mirovina ne znači mirovanje nego naprotiv, angažman i aktivnosti koje imaju mogu biti određeni uzor i drugim društvenim skupinama. Suradnja između  Saveza udruge umirovljenika i Varaždinske županije je dobra, a siguran sam da će biti još i bolja. Podupirati ćemo i nadalje Vaše aktivnosti, organizaciju i održavanje županijskih i međužupanijskih susreta umirovljenika, te ćemo financirati redovni rad udruge. Cilj nam je i da proširimo kapacitet Doma za starije i nemoćne osobe u Varaždinu i to ukoliko je moguće putem novaca iz EU fondova – rekao je župan Čačić te svima poželio puno zdravlja u nadolazećem razdoblju.

Druženje je nastavljeno i prigodnim kulturno/umjetničkim programom kojeg su izveli članovi Udruge umirovljenika.

NAJČITANIJE NOVOSTI