Načelnik Kostanjevac se opet ispričava?

OBJAVLJENO 15.03.2017.

Župan Varaždinske županije Predrag Štromar bio je primoran podnijeti tužbu za klevetu protiv načelnika Općine Vinica Marijana Kostanjevca koji kontinuirano iznosi neistine i laži te ih plasira putem službene stranice Općine Vinica te putem pojedinih medija.

- Ne znam koji su motivi načelnika Kostanjevca, ali činjenica je da u kontinuitetu iznosi klevete i laži na moj račun. Želim naglasiti da ovdje nije samo riječ o meni, nego o svim mještanima Varaždinske županije, a posebice mještanima Vinice, koje načelnik Kostanjevac na sve načine pokušava obmanuti. Svjestan sam da je predizborno vrijeme, ali klevete i laži mogu ozbiljno naštetiti cijeloj Varaždinskoj županiji – naglasio je župan Predrag Štromar.

Naime, prije nekoliko dana, točnije 11. ožujka ove godine načelnik Marijan Kostanjevac izjavio kako je „župan želio blokirati odluku Ministarstva unutarnjih poslova o odobrenim sredstvima proširenje ceste i postavljanje nogostupa kroz Gornje Ladanje te je tako još jednom pokazao koliko mu je stalo do Općine u kojoj i sam živi“. Ta izjava nema nikakve veze s istinom, niti župan ima bilo kakve ovlasti da ''blokira'' spomenuti projekt, niti bi županu takvo što bilo u interesu.

- Meni su na prvom mjestu građani i ne bi ni pomislio da blokiram bilo koji projekt, a posebice ne onaj koji na bilo koji način doprinosi razvoju Varaždinske županije ili pojedine općine – rekao je Štromar.

Isti načelnik je 27. siječnja ove godine na službenim internet stranicama Općine Vinica, u tekstu pod naslovom „Priopćenje načelnika“, a koji su ujedno prenijeli i pojedini mediji, također iznio klevete.

„...Podmeće gradonačelniku Habušu i svojem najbližem suradniku, gdje se kao alat zamislite koristi maloljetni učenik.“ – stoji u izjavi Kostanjevca.

- Ovdje je riječ o opasnim izjavama gdje se načelnik Kostanjevac služi, očito izmišljenom konstrukcijom nekog scenarija ne bi li me pokušao diskreditirati. Kažem da je riječ o opasnim izjavama, pošto je načelnik u svojoj namjeri da me okleveće umiješao i maloljetnika – rekao je Štromar.

Slijedom svega toga župan Predrag Štromar bio je prisilijen podnijeti privatnu tužbu protiv Marijana Kostanjevca kako bi zaštitio dignitet cijele Varaždinske županije.

- Uvijek treba najprije razmisliti, poglavito mi koji obnašamo javne funkcije, jer izrečena riječ ima težinu. Osim toga, izrečena riječ često može nanijeti štetu, u ovom slučaju ugledu Varaždinske županije, ali i Općine Vinica - ističe Predrag Štromar.

Podsjetimo, prije tri godine načelnik Marijan Kostanjevac bio je primoran ispričati se javno županu Predragu Štromaru zbog također neistinitih navoda i laži koje je izrekao na račun župana, a u vezi Motela Opeka u Marčanu.

U nastavku tekst isprike načelnika Kostanjevca upućene županu Štromaru 22. listopada 2014. godine.