Službeni internet portal Varaždinska županija

Polaganjem vijenaca odana počast poginulim antifašistima

OBJAVLJENO 21.06.2018.

Izaslanstvo Varaždinske županije u kojem su bili zamjenik župana Varaždinske županije Tomislav Paljak i posebna savjetnica župana Natalija Martinčević položilo je vijenac kod Spomen kosturnice na Gradskom groblju u Varaždinu.

Vijenac su položili i predstavnici Grada Varaždina, članovi Zajednice udruga antifašističkih boraca i antifašista Varaždinske županije te delegacija ŽO SDP-a, a pozivajući sve prisutne na minutu šutnje zamjenik župana Paljak je istaknuo kako se obilježavanjem ovog dana prisjećamo ljudi koji su 22. lipnja 1941. osnovali jednu od prvih antifašističkih postrojbi u okupiranoj Europi.

- Na temeljima antifašizma je izgrađena današnja moderna i demokratska Republika Hrvatska i dužni smo poštovati one koji su dali svoje živote u borbi protiv okupatora – rekao je zamjenik župana.

NAJČITANIJE NOVOSTI