Službeni internet portal Varaždinska županija

Posjetom Uslužnoj uljari Županić delegacija iz Francuske završila posjet Županiji

OBJAVLJENO 06.04.2018.

Posjetom Uslužnoj uljari Županić delegacija francuskog departmana Saône-et-Loire na čelu s predsjednikom Andréom Accaryem, završila je posjet Varaždinskoj županiji. Njihovi domaćini, obitelj Županić predstavila im je proces prerade bućinih koštica, a obilasku su nazočili I zamjenik župana Tomislav Paljak te pročelnik Upravnog odjela za poljoprivredu i ruralni razvoj dr.sc. Dragutin Vincek.

Tako su se ugledni gosti upoznali sa svim etapama prerade, od vaganja koštica do spremanja ulja u posude. Također su mogli vidjeti što sve treba učiniti prije nego koštice stignu u preradu te su izrazili oduševljenje što su imali prilike posjetiti jednu od najstarijih uljara na ovome području.

Po završetku obilaska domaćini su ih ponudili suhim košticama, klipičima s bučinim uljem, a gosti su uživali u degustaciji.

NAJČITANIJE NOVOSTI