Službeni internet portal Varaždinska županija

Potpredsjednica Vlade Dalić u društvu župana Čačića predstavila mjere za lakše poslovanje gospodarstvenika

OBJAVLJENO 29.09.2017.

U sklopu posjete Varaždinskoj županiji, potpredsjednica Vlade Republike Hrvatske i ministrica gospodarstva, poduzetništva i obrta, dr. sc. Martina Dalić obišla je tvrtku Boxmark u Slobodnoj zoni Varaždin gdje se upoznala s poslovanjem tvrtke, a osim direktora Tomislava Cesareca, domaćin joj je bio i župan Varaždinske županije Radimir Čačić koji je održao i radni sastanak s potpredsjednicom Vlade Republike Hrvatske i ministricom gospodarstva, poduzetništva i obrta u Županijskoj palači. Sastanku su nazočili i posebna savjetnica  župana Natalija Martinčević i zamjenik župana Robert Vugrin.

Župan Čačić je izrazio zadovoljstvo ovom posjetom pohvalivši akcije Ministarstva gospodarstva koje idu u prilog olakšavanja poslovanja poduzetnika .

-Drago nam je da smo imali priliku s potpredsjednicom i ministricom gospodarstva, poduzetništva i obrta porazgovarati o nekim, za nas važnim, temama. Imala je priliku porazgovarati sa našim najjačim i najsnažnijim gospodarstvenicima, direktorima tvrtki. Posjetila je Boxmark koji je u posljednjih sedam, osam  godina treći ili četvrti (kako koje godine) najveći izvoznik, 2 milijarde kuna. Naši problemi su problem najmanje plaće u Hrvatskoj, a što malo ljudi zna. Moramo pronaći način, a u kojem je potpredsjednica i ministrica Dalić ključna, da kroz porezne promjene i kroz korištenje Europskog novca damo šanse da neto plaće tih donjih granica porastu, kako bi ljude zadržali ovdje i omogućili rast naše proizvodnje, jer imamo stalnu potrebu za radnom snagom - rekao je župan Čačić.

Potpredsjednica Vlade Republike Hrvatske i ministrica gospodarstva, poduzetništva i obrta, dr. sc. Martina Dalić je pohvalila Boxmark koji zapošljava nekoliko tisuća ljudi u pogonu sa najsuvremenijom tehnologijom, te je i upoznla građane te poduzetnike mjerema kojima im ministarstvo želi pomoći u trgovanju i poslovanju sa zemljama EU.

- Ovo je već treći grad u kojem Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta predstavlja projekt „Sve na jednom mjestu“, a radi se o prezentaciji za građane i poduzetnike, različitih servisa odnosno web portala koje Ministarstvo gospodarstva održava i nudi građanima i poduzetnicima kao podršku u rješavanju različitih problema s kojima se mogu suočiti na tržištu Europske unije. Radi se o web servisima, web portalima, te ukoliko imate bilo kakvih poteškoća u online trgovini ili ste kupili proizvod čijom kvalitetom niste zadovoljni u online trgovini ili u običnoj trgovini, MINGPO i njegovi stručnjaci su tu da vam daju savjet kako ostvariti svoja prava. Ukoliko imate poteškoća sa državnim administracijama drugih država članica, platili ste neke namete ili poreze, a smatrate da niste trebali, ponovo ovdje MINGO stoji na raspolaganju, jer je kroz mrežu različitih u naravi web portala povezano sa drugim državama članicama i različitim institucijama i mjestima, a koje građanima u tome mogu pomoći- rekla je potpredsjednica Vlade.

Nakon sastanka potpredsjednica je Vlade u društvu župana te posebne savjetnice  župana Natalije Martinčević i zamjenika župana Roberta Vugrina posjetila Trg Kralja Tomislava gdje su djelatnici Ministarstva održali akciju „Sve na jednome mjestu“ kojoj se pridružio i voditelj Predstavništva Europske komisije u Hrvatskoj dr.sc. Branko Baričević.

Napomenimo kako je paralelno s posjetom potpredsjednice Vlade Republike Hrvatske u Županijskoj palači održana i stručna prezentacija za gospodarstvenike održana prezentacija“Instrumenti unutarnjeg tržišta EU za lakše poslovanje gospodarstvenika“ kojoj je nazočila i posebna savjetnica župana Natalija Martinčević te je pružila podršku  ovakvim akcijama.

NAJČITANIJE NOVOSTI