Službeni internet portal Varaždinska županija

U Varaždinu otvoreno reciklažno dvorište vrijedno 4,5 milijuna kuna

OBJAVLJENO 10.07.2017.

U Varaždinu kod Motičnjaka otvoreno je reciklažno dvorište, investicija vrijedna 4,5milijuna kuna pri čemu sufinanciranje Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost iznosi 43 posto, no Grad je reciklažno dvorište temeljem nedavno potpisanog ugovora ustupio na upravljanje komunalnoj tvrtci Čistoća, kao davatelju javne usluge prikupljanja miješanog komunalnog otpada.

Otvorenju su uz potpredsjednika Vlade RH i ministra graditeljstva i prostornog uređenja Predraga Štromara te ministra zaštite okoliša i energetike dr.sc. Tomislava Ćorića, gradonačelnika grada Varaždina dr.sc.Ivana Čehoka prisustvovali i župan Varaždinske županije Radimir Čačić, zamjenik župana Robert Vugrin te posebna savjetnica župana Natalija Martinčević.

Važno je naglasiti kako građani Grada Varaždina mogu dovesti u Reciklažno dvorište sve vrste otpada bez ikakvog ograničenja, osim onog građevinskog čija je najveća dopuštena masa 200 kilograma.