Službeni internet portal Varaždinska županija

Varaždinska županija osuđuje incident u Elektrostrojarskoj školi

OBJAVLJENO 03.10.2018.

Varaždinska županija, kao osnivač škole, osuđuje incident koji se 1. listopada dogodio u Elektrostrojarskoj školi u Varaždinu te izražava podršku ravnatelju koji je postupao u skladu s ovlastima. Smatramo da je krajnje vrijeme da se zaštite nastavnici, ravnatelji i svi ostali djelatnici škola.

Pozivamo Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH da donesene strože kriterije za izricanje pedagoških mjera, kojima bi se ojačala disciplina te omogućilo preveniranje i sankcioniranje nemilih događaja u školama. Ujedno je potrebno ravnateljima dodijeliti veće ovlasti vezane uz cjelokupnu organizaciju rada u školi.

Nažalost, ovaj nemili događaj nije prvi takav slučaj, nego su slični događaji sve češći zbog čega je nužno hitno reagirati.

NAJČITANIJE NOVOSTI