Službeni internet portal Varaždinska županija

Vijećnice Županijske skupštine na panel raspravi „Sudjelovanje žena u lokalnoj politici i javnom životu“

OBJAVLJENO 06.11.2017.

 Vijećnice Županijske skupštine Vlasta Cindrić i prof.dr.sc.Nina Begičević – Ređep sudjelovale su u subotu na panel raspravi "Sudjelovanje žena u lokalnoj politici i javnom životu".

Panel rasprava održala se u Županijskoj palači u organizaciji Akademije za politički razvoj. Uz Cindrić i Begičević - Ređep kao panelistica sudjelovala je i Sonja Hlebar iz Udruge za održivi razvoj. Teme ovog interaktivnog panela između navedenih sudionica i polaznika Akademije bile su položaj žena u politici, pitanje ženskih kvota na izborima, napredovanju žena u političkim strankama te položaj žena općenito u društvu.

Županijske vijećnice opisale su svoje djelovanje u politici kao i inicijative koji pomažu ženama da se aktivnije uključe u javni politički i društveni život.

NAJČITANIJE NOVOSTI