Službeni internet portal Varaždinska županija

U Varaždinskoj županiji bez novih slučajeva zaraze koronavirusom

OBJAVLJENO 28.09.2020.

U posljednja 24 sata u Varaždinskoj županiji nisu zabilježeni novi slučajevi zaraze koronavirusom.

Na osnovu jučer detektiranog pozitivnog zdravstvenog djelatnika Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju u Varaždinskim Toplicama uzeti su brisevi određenim zdravstvenim djelatnicima i pacijentima, odnosno njegovim bliskim kontaktima, a svi pristigli rezultati su negativni. Time za sada nemamo širenje zaraze unutar bolničkog sustava no navedeni kontakti i dalje ostaju u mjeri samoizolacije.

U istom razdoblju imamo jednu novu oporavljenu osobu pa je aktualni broj aktivnih slučajeva u Varaždinskoj županiji sada 17, a navedenoj brojci i dalje valja pribrojiti još dvije osobe iz druge županije, koje se ovdje liječe.

Na bolničkom liječenju u Općoj bolnici Varaždin nalazi se 5 osoba, od čega su četiri osobe iz Varaždinske županije, dok se na liječenju kod kuće nalazi 14 osoba.

U kućnoj karanteni u mjeri samoizolacije, kao bliski kontakti zaraženih, trenutno se nalazi 150 osoba.

Od početka epidemije u Varaždinskoj županiji imamo 209 registriranih slučajeva zaraze, a dodatnih 16 slučajeva nam se pripisuje zbog prijavljenog mjesta prebivališta.

NAJČITANIJE NOVOSTI