Koronavirus u Varaždinskoj županiji, 22. ožujka do 13 sati – 11 osoba s potvrđenom zarazom

OBJAVLJENO 22.03.2020.

U Varaždinskoj županiji potvrđen je jedan novi slučaj zaraze koronavirusom, pa je trenutno 11 osoba s potvrđenom zarazom, navode iz Stožera civilne zaštite Varaždinske županije.

- I novooboljela osoba, koja je srednje životne dobi, ima blagu kliničku sliku – rekao je načelnik Stožera Robert Vugrin.

Prema objedinjenim podacima s graničnih prijelaza te izdanim rješenjima sanitarne inspekcije, pod zdravstvenim nadzorom je ukupno 926 osoba s prebivalištem u Varaždinskoj županiji.

- U županiji su u zadnja 24 sata utvrđena 2 kršenja mjera samoizolacije napuštanjem objekta, a upozoravamo građane s rješenjima o samoizolaciji na potrebu pridržavanja propisanih mjera i unutar samih objekata u kojima borave – istaknuo je Vugrin.