Službeni internet portal Varaždinska županija

Lampioni dobrih želja za Zakladu Vita osvijetlili nebo iznad Stančića

OBJAVLJENO 05.01.2019.

Varaždinsko nebo iznad Trga Miljenka Stančića danas, 5. siječnja, osvijetlili su lampioni koji su poletjeli u sklopu donatorske akcije za Zakladu Vita. Zaklada Vita pomaže roditeljima djece oboljelih od malignih i drugih teških bolesti čiji je osnivač Varaždinska županija. Brojni Varaždinci podržali su ovu akciju svojom donacijom za koju su dobili lampione te ih uz svoje dobre želje poslali u nebo i ponovno pokazali svoje dobročinstvo skupivši na ovaj način 5.000 kuna.

Upraviteljica Zaklade Vita Natalija Martinčević iskazala je zadovoljstvo i zahvalnost.

- Danas smo ovdje na Stančiću unatoč hladnoći i ponovno su građani pokazali svoju velikodušnost. Svaka kuna koju prikupimo za rad naše Zaklade je važna i zato najavljujem da ćemo i u ovoj 2019. godini imati puno akcija da roditeljima pomognemo u izrazito velikim troškovima lječenja. Ovim putem zahvaljujem svima koji su se odazvali bez obzira na izrazito hladno vrijeme kao i organizatorima. – naglasila je Martinčević.

- Nismo ocekivali ovako velik broj ljudi i ponosni smo što smo ovogodisnji Advent na Stančiću zatvorili uz ovu lijepu donatorsku priču za djecu kojoj je to najpotrebnije i da su ljudi opet pokazali da smo zajedno jači kad je u pitanju dobro djelo. Mogu samo reči da ćemo ovaj projekt uskoro i ponoviti. - naglasila je Martina Pakšec, vlasnica agencije PrLady.

Ova donatorska akcija održala se u sklopu programa Advent u Varaždinu pod organizacijom agencije PrLady, uključila se i tvrtka Festivo koja je donirala dio lampiona, voditeljica današnjeg programa bila je Irma Dragičević, a sve okupljene svojim pjesmama zagrijao je Marko Kenji.

NAJČITANIJE NOVOSTI