Službeni internet portal Varaždinska županija

U Varaždinskoj županiji četiri nova slučaja zaraze koronavirusom

OBJAVLJENO 12.08.2020.

U posljednja 24 sata u Varaždinskoj županiji zabilježena su četiri nova slučaja zaraze koronavirusom.

Troje su bliski obiteljski kontakti pacijentice otkrivene u nedjelju, srednje su životne dobi i bez simptoma. Četvrta oboljela osoba je mlađi muškarac blage kliničke slike, koji je svoju izloženost ostvario u Zagrebu gdje radi. Sve novooboljele osobe liječe se kod kuće.

U istom razdoblju jedna je COVID-19 pozitivna osoba otpuštena iz bolnice na kućno liječenje, tako da je trenutna situacija u Varaždinskoj županiji takva da imamo 13 aktivnih slučajeva zaraze koronavirusom, od čega su tri osobe smještene u Općoj bolnici Varaždin, a desetero ih je izolirano kod kuće i pod aktivnim su zdravstvenim nadzorom infektologa.

Od početka pojave koronavirusa u Varaždinskoj županiji sada imamo evidentirano 74 slučajeva zaraze, a 13 osoba se statistički dodatno pripisuje zbog prijavljenog mjesta prebivališta. 

Pod mjerom samoizolacije i aktivnim zdravstvenim nadzorom trenutno je 35 osoba.

NAJČITANIJE NOVOSTI