Službeni internet portal Varaždinska županija

U Varaždinskoj županiji jedan novi slučaj zaraze koronavirusom, smanjuje se broj aktivnih slučajeva

OBJAVLJENO 10.09.2020.

U posljednja 24 sata u Varaždinskoj županiji zabilježen je jedan novi slučaj zaraze koronavirusom.

Radi se o osobi srednjih godina, blaže kliničke slike, koja se liječi kod kuće, a povezana je sa svadbom u Varaždinu održanoj 05. rujna. Time je to šesti potvrđeni slučaj zaraze iz navedene svadbene svečanosti.

U istom razdoblju evidentirano je 14 novih slučajeva oporavka pa je time broj aktivnih slučajeva pao na 44.

Na bolničkom liječenju u Općoj bolnici Varaždin trenutno se nalazi osam osoba, od čega je jedna osoba strani državljanin, dok se jedna dodatna osoba još uvijek liječi u Klinici za infektivne bolesti u Zagrebu.

Od početka epidemije u Varaždinskoj županiji registrirano je 180 slučajeva zaraze i dodatnih 15 slučajeva koji nam se pripisuju zbog prijavljenog mjesta prebivališta.

NAJČITANIJE NOVOSTI