Službeni internet portal Varaždinska županija

Četiri Suncokreta ruralnog turizma Hrvatske stigla u Varaždinsku županiju

OBJAVLJENO 06.10.2014.

Prošlog se tjedna u dvorani Matis Absolut Lounge u Zagrebu održala dodjela nacionalnih godišnjih nagrada „Suncokret ruralnog turizma Hrvatske 2014. godine“ koja se dodjeljuje najboljim OPG-ima, poduzetnicima i projektima u ruralnom turizmu Lijepe naše.

Na dodjeli koju je organizirala strukovna Udruga Klub članova „Selo“ u suorganizaciji HF Eko Etno Grupe d.o.o., a u okviku Eko Etno Toura, okupili su se predstavnici obiteljskih gospodarstava i ruralno turističkih projekata, te predstavnici županija koje su nominirale lokalne projekte za ovu nagradu.

Ovogodišnji laureati nagrade „Suncokret ruralnog turizma Hrvatske 2014. godine“ su Općina Cestica, OPG Franić, OPG Gladović, te Udruga žena općine Vidovec. Njih su na nacionalni projekt ocjenjivanja prijavile Turistička zajednica Varaždinske županije i Varaždinska županija. Nagrade su dodijeljene u pet kategorija: turističko-seljačkih obiteljskih gospodarstava, poduzetnika u ruralnom turizmu, ruralno-turističkih projekata i manifestacije, te tradicijske gastronomije ruralnih područja Republike Hrvatske.

OPG Gladović osvojio je prvo mjesto u kategoriji „Turističko seljačka gospodarstva“, u kategoriji „Ruralno-turističkih projekata“ Općina Cestica osvojila treće mjesto, u kategoriji „Tradicijska ruralna gastronomija“ Udruga žena Općine Vidovec osvojila je prvo mjesto, a OPG Franić treće mjesto.

Dodjelu su nazočili saborski zastupnik i gradonačelnik Grada Ludbrega Dubravko Bilić i direktorica Turističke zajednice Varaždinske županije Elizabeta Dolenec.

NAJČITANIJE NOVOSTI

Ovogodišnji laureati nagrade „Suncokret ruralnog turizma Hrvatske 2014. godine“ su Općina Cestica, OPG Franić, OPG Gladović, te Udruga žena općine Vidovec.