Službeni internet portal Varaždinska županija

Izaslanstvo Varaždinske županije odalo počast poginulim antifašistima

OBJAVLJENO 21.06.2014.

U povodu dana Dana antifašističke borbe izaslanstvo Varaždinske županije položilo je vijenac i zapalilo svijeću na groblju u Varaždinu.

Polaganjem vijenca i paleći svijeću kod spomen kosturnice na Gradskom groblju u Varaždinu, predsjednica Županijske skupštine Varaždinske županije Dubravka Biberdžić i zamjenik župana Alen Kišić, odali su počast preminulima u NOB-u.

Pozivajući na minutu šutnje, Biberdžić je istaknula kako su vrednote antifašizma ugrađen u hrvatski Ustav.

- Antifašizam je civilizacijska vrednota Europe jer su to ljudi koji su se borili za slobodu - rekla je predsjednica Županijske skupštine te dodala kako ovim polaganjem vijenaca Županija odaje trajnu zahvalnost poginulim borcima za slobodu.

Uz izaslanstvo Varaždinske županije vijenac je položilo i izaslanstvo Zajednice Udruga antifašističkih boraca i antifašista Varaždinske županije.

Podsjetimo kako se Dan antifašističke borbe se tradicionalno obilježava 22. lipnja svake godine, a na taj je dan 1941. godine šumi Brezovica kod Siska osnovan Prvi sisački partizanski odred, ujedno i prva antihitlerovska postrojba u tadašnjoj okupiranoj Europi.

 

NAJČITANIJE NOVOSTI

Antifašizam je civilizacijska vrednota Europe jer su to ljudi koji su se borili za slobodu.

predsjednica Županijske skupštine Dubravka Biberdžić