Službeni internet portal Varaždinska županija

Održana županijska smotra „Dani kruha“

OBJAVLJENO 18.10.2014.

Ovogodišnja svečanost obilježavanja "Dana kruha - dana zahvalnosti za plodovoe zemlje" započela je svetom misom zahvalnicom u varaždinskoj katedrali, a nakon toga je velik broj učenika osnovnih i srednjih škola te centar za odgoj i obrazovanje na prigodnim štandovima na Franjevačkom trgu izložio velik broj različitih vrsta kruha, peciva i kolača.

Domaćin ovogodišnje smotre je bila Srednja škola u Maruševcu s pravom javnosti, stoga su se na početku svečanosti prisutnima obratili ravnateljica škole Đurđica Garvanović Porobija i načelnik Općine Maruševec Ivan Šagi, a smotru je otvorio zamjenik župana Varaždinske županije Alen Kišić koji je istaknuo velik značaj održavanja ove manifestacije. - Danas slavimo kruh, simbol dobrote i ono temeljno što nam treba za život te plodove zemlje kojima smo blagoslovljeni. Varaždinska županija je županija vrijednih ljudi i stoga danas slavimo plodove njihova rada. Lijepo je vidjeti sve ove štandove i učenike koji s ponosom prezentiraju sve što su pripremili - rekao je zamjenik župana te dodao kako ova tradicionalna Županijska smotra pokazuje bogatstvo tradicije varaždinskog kraja.

Na smotri je sudjelovalo trideset tri izlagača; I. OŠ Varaždin, VI. OŠ Varaždin, VII. OŠ Varaždin, OŠ Cestica, OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog Ivanec, OŠ Ivana Rangera Kamenica, OŠ Lepoglava, OŠ Ludbreg, OŠ Ljubešćica, OŠ Martijanec, OŠ „Gustav Krklec“ Maruševec, OŠ „Metel Ožegović“ Radovan, OŠ Novi Marof, OŠ Petrijanec, OŠ Tužno, OŠ Tužno- PŠ Črešnjevo, OŠ „Vladimir Nazor“ Sveti Ilija, OŠ Sveti Đurđ, OŠ Svibovec Toplički, OŠ Trnovec, OŠ Vidovec, OŠ Vinica, OŠ „Antuna i Ivana Kukuljevića“ Varaždinske Toplice, OŠ Visoko, OŠ Višnjica, Centar za odgoj i obrazovanje „Tomislav Špoljar“, Centar za odgoj o obrazovanje Ivanec, Gospodarska škola Varaždin, Srednja strukovna škola Varaždin, Graditeljska, prirodoslovna i rudarska škola Varaždin, Srednja škola „Arboretum Opeka“ Marčan, Srednja škola Novi Marof, Srednja škola u Maruševcu s pravom javnosti, Srednja škola Ludbreg i Osnovna škola Ludbreg koja će prema odluci prosudbenog povjerenstva biti domaćinom iduće smotre „Dani kruha“. Svečanost su upotpunili glazbeni sastav Srednje škole u Maruševcu i tamburaški sastav KUD-a „KLARUŠ“ iz Maruševca.

Otvorenju smotre prisustvovali su i pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport Varaždinske županije mr.sc.Miroslav Huđek te velečasni Damir Bobovec iz Varaždinske biskupije.

NAJČITANIJE NOVOSTI

Varaždinska županija je županija vrijednih ljudi i stoga danas slavimo plodove njihova rada.

Alen Kišić, zamjenik župana