Službeni internet portal Varaždinska županija

Položeni vijenci povodom Dana neovisnosti

OBJAVLJENO 08.10.2014.

Povodom Dana neovisnosti izaslanstvo Varaždinske županije u kojem su bili zamjenik župana Alen Kišić i vijećnik u Županijskoj skupštini Zlatan Mošmondor, položili  su vijenac i zapalili svijeću kod Križa branitelja na gradskom groblju u Varaždinu.

Vijenac su položili te zapalili svijeće i predstavnici Grada Varaždina, Policijske uprave Varaždinske te predstavnici braniteljskih udruga kao i Udruge roditelja i udovica poginulih branitelja Domovinskog rata.

Nakon polaganja vijenaca poginulim hrvatskim braniteljima i građanima odana je počast minutom šutnje.

Važno je istaknuti kako je Dan neovisnosti blagdan koji se u Hrvatskoj obilježava 8. listopada. Toga dana 1991. godine Hrvatski sabor je jednoglasno donio Odluku o raskidu državnopravnih sveza s ostalim republikama i pokrajinama SFRJ te je tim činom Republika Hrvatska krenula svojim samostalnim putem.

NAJČITANIJE NOVOSTI