Svečano uručene diplome novim majstorima

OBJAVLJENO 12.06.2014.

U Županijskoj palači danas je održana svečanost podjele diploma majstorima koji su prošli obuku te položili ispit koji provodi Obrtnička komora Varaždinske županije.

U jesenskom ispitnom roku ukupno dvadeset i šest polaznika steklo je uvjerenje o položenom majstorskom ispitu, temeljem kojih će svoje novo stečeno zvanje moći upisati u radne knjižice. Tako je majstorsku diplomu dobilo šest automehaničara, tri frizera, tri kuhara, tri nadkonobara, dvoje krojača ženske odjeće, dvoje elektroinstalatera, dvoje elektromehaničara, dvoje instalatera grijanja i klimatizacije te po jedan kozmetičar, električar i jedan tesar.

Diplome su podijelili predsjednik Obrtničke komore Varaždinske županije Vladimir Habek i zamjenik župana Varaždinske županije Alan Košić koji je naglasio važnost cjeloživotnog učenja.

- Ova svečanost je iznimno velika stvar za sve Vas ovdje okupljene jer dobivanjem ovih vrijednih diploma svoje novostečeno majstorsko znanje upisujete u radne knjižice i na taj način Vam se otvara jedna nova životna perspektiva. Svi smo svjesni kako trenutno u procesima globalizacije i svjetske gospodarske krize nije lako biti obrtnik, no Varaždinska županija učinit će sve što je u njezinoj moći da vam taj put olakša – istaknuo je zamjenik Košić te dodao kako Varaždinska županija na različitim područjima nastoji pomoći obrtnicima navodeći projekte poput stipendiranja učenika koji se školuju za deficitarna zanimanja u obrtništvu i sufinanciranja kredita.

Inače, od 1996. godine kada se započelo s polaganjem majstorskih ispita pri Obrtničkoj komori Varaždinske županije majstorsko zvanje do sada je steklo preko 600 majstora različitih zanimanja iz raznih hrvatskih županija.

zamjenik župana Alan Košić