Službeni internet portal Varaždinska županija

Zamjenik župana primio studente iz SAD-a

OBJAVLJENO 18.06.2014.

Zamjenik župana Varaždinske Alen Kišić danas je u Županijskoj palači primio studente koji borave u Varaždinu  na Fakultetu organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu, gdje se održava 5. studentski istraživački simpozij.

Cilj simpozija je umrežavanja studenata i nastavnika, te provedbe zajedničkih istraživanja u trajanju od 13. do 28. lipnja ove godine). Program (originalan naziv 5th Student’s Symposium: Research Topics on Intercultural Learning in the International Context “) uključuje akademski dio i popratne sadržaje kulturnog i sportskog okruženja te posjetu vrtićima i školama.

Na prijemu su bili studenti : Kevin Klein-Cardeña, Byron Hill, Jesus Martinez, Leila Ben Abdallah, Dulce Vega, Alice Neira, Brittany Murphy te voditelji Michael Aldarondo-Jeffries – Direktor McNair UCF, prof.dr.sc. L. Berardi sa De Pual Sveučilišta i prof.dr.sc. F. Balcazar iz Univetsity of Illinois.

Ovo je nastavak dugogodišnje suradnje s programima stipendiranja u SAD-a:

  1. TRIO McNair program University of Central Florida (UCF), Orlando, FL, USA
  2. TRIO McNair, program Sveučilišta DePaul, Chicago, IL, USA
  3. TRIO Mitchum Fellow, University of Illinois, Chicago (UIC), IL, USA

NAJČITANIJE NOVOSTI