Zamjenik župana primio studente iz SAD-a

OBJAVLJENO 18.06.2014.

Zamjenik župana Varaždinske Alen Kišić danas je u Županijskoj palači primio studente koji borave u Varaždinu  na Fakultetu organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu, gdje se održava 5. studentski istraživački simpozij.

Cilj simpozija je umrežavanja studenata i nastavnika, te provedbe zajedničkih istraživanja u trajanju od 13. do 28. lipnja ove godine). Program (originalan naziv 5th Student’s Symposium: Research Topics on Intercultural Learning in the International Context “) uključuje akademski dio i popratne sadržaje kulturnog i sportskog okruženja te posjetu vrtićima i školama.

Na prijemu su bili studenti : Kevin Klein-Cardeña, Byron Hill, Jesus Martinez, Leila Ben Abdallah, Dulce Vega, Alice Neira, Brittany Murphy te voditelji Michael Aldarondo-Jeffries – Direktor McNair UCF, prof.dr.sc. L. Berardi sa De Pual Sveučilišta i prof.dr.sc. F. Balcazar iz Univetsity of Illinois.

Ovo je nastavak dugogodišnje suradnje s programima stipendiranja u SAD-a:

1. TRIO McNair program University of Central Florida (UCF), Orlando, FL, USA
  2. TRIO McNair, program Sveučilišta DePaul, Chicago, IL, USA