Izvješće o koronavirusu - 7. do 13. studenoga 2022.

15.11.2022.
Izvješće o koronavirusu - 7. do 13. studenoga 2022.

U Varaždinskoj županiji su prošli tjedan PCR-om potvrđene 103 Covid-19 pozitivne osobe, što je 13 posto više u odnosu na prethodni tjedan. Brzim antigenskim testom su u istom razdoblju potvrđena 124 slučaja, što je više u odnosu na prethodni tjedan kada su pozitivne bile 73 osobe.  

Na liječenju u Općoj bolnici Varaždin na današnji dan je 14 pacijenata. S Covidom-19 je prošloga tjedna umrla jedna osoba.  

Broj aktivnih slučajeva na današnji dan je 37.

Na današnji dan 14-dnevna incidencija za Varaždinsku županiju iznosi 119 novooboljelih osoba na 100.000 stanovnika.

Iz Zavoda za javno zdravstvo Varaždinske županije napominju da je od izuzetne važnosti da se osobe starije životne dobi i osobe koje boluju od kroničnih bolesti cijepe trećom ili četvrtom dozom protiv Covida-19 da se bolest ne bi komplicirala te da ne završe na bolničkom liječenju.

Cijepljenje protiv Covida-19, gripe i pneumokoka u Zavodu za javno zdravstvo Varaždinske županije može se obaviti utorkom, srijedom i četvrtkom od 8 do 12 sati.

Cijepljenje se može obaviti i u ambulantama izabranih liječnika uz prethodni dogovor i najavu.

Podkategorije

Ove web stranice koriste kolačiće kako bi poboljšale Vaše korisničko iskustvo i vodile analitiku o posjećenosti.
Saznaj više...

U redu Izbriši kolačiće