Grada Varaždinske Toplice domaćin 17. izložbe vina Zlatna kapljica 2022.

16.5.2022.
Grada Varaždinske Toplice domaćin 17. izložbe vina Zlatna kapljica 2022.

U ovogodišnjoj izložbi sudjelovalo je sedam vinogradarskih udruga s područja Varaždinske županije; Sveti Martin Varaždinske Toplice, Mejaši Ljubešćica, Grozdek Sveti Ilija, Viv-ber Beretinec, Pinta Novi Marof, Jalžabet i Varaždinbreg Gornji Kneginec, ali i pojedinci te gosti iz Slovačke i Bosne i Hercegovine.

U dva dana prikupljena su čak 393 uzorka, a nakon ocjenjivanja vina koje je održano 29. i 30. travnja, jučer je održana završna svečanost dodjele diploma vinarima te degustacija vina otvorena za javnost. Župan Anđelko Stričak otvorio je završnu svečanost Zlatna kapljica 2022. pri čemu je pohvalio Grad na brojnim aktivnostima i manifestacijama koje provodi kako bi se još više pozicionirao na turističkoj karti Europe. Završnoj svečanosti prisustvovali su i gradonačenica Grada Varaždinske Toplice Dragica Ratković, direktorica Turističke zajednice Varaždinskih Toplica Lana Husnjak, predsjednik Udruge vinogradara i voćara Sveti Martin Josip Posavec čija je Udruga sudjelovala sa 105 uzoraka i osvojila čak 20 posto zlatnih medalja te brojni posjetitelji.

Podkategorije

Ove web stranice koriste kolačiće kako bi poboljšale Vaše korisničko iskustvo i vodile analitiku o posjećenosti.
Saznaj više...

U redu Izbriši kolačiće