Izvješće o koronavirusu - 2. do 8. siječnja 2023.

9.1.2023.
Izvješće o koronavirusu - 2. do 8. siječnja 2023.

U Varaždinskoj županiji je prošli tjedan PCR-om potvrđeno 57 Covid-19 pozitivnih osoba, što je 30 posto manje u odnosu na prethodni tjedan. Brzim antigenskim testom u istom razdoblju potvrđeno je 106 pozitivnih osoba, što je manje u odnosu na prethodni tjedan kada su pozitivne bile 134 osoba.


Na liječenju u Općoj bolnici Varaždin na današnji dan su 23 pacijenta. S Covidom-19 je prošloga tjedna umrlo šest osoba.   


Broj aktivnih slučajeva na današnji dan je 23.


Na današnji dan 14-dnevna incidencija za Varaždinsku županiju iznosi 86 novooboljelih osoba na 100.000 stanovnika.


Iz Zavoda za javno zdravstvo Varaždinske županije napominju da je od izuzetne važnosti da se osobe starije životne dobi i osobe koje boluju od kroničnih bolesti cijepe trećom ili četvrtom dozom protiv Covida-19 da se bolest ne bi komplicirala te da ne završe na bolničkom liječenju.


Cijepljenje protiv Covida-19, gripe i pneumokoka
 u Zavodu za javno zdravstvo Varaždinske županije može se obaviti utorkom, srijedom i četvrtkom od 8 do 12 sati.


Cijepljenje se može obaviti i u ambulantama izabranih liječnika uz prethodni dogovor i najavu.

Podkategorije

Ove web stranice koriste kolačiće kako bi poboljšale Vaše korisničko iskustvo i vodile analitiku o posjećenosti.
Saznaj više...

U redu Izbriši kolačiće